Jdi na obsah Jdi na menu

Projekt Olympiáda 2018

23. 2. 2018

Ve dnech 31. 1. a 1. 2. 2018 proběhl ve škole projekt „Olympiáda 2018“. Motivací k realizaci tohoto projektu bylo pořádání zimních olympijských her v tomto roce v Jižní Koreji. Cílem projektu bylo seznámení žáků s tradicí a historií olympijských her a jejich současná podoba a seznámení se symboly olympijských her. Zaměřili jsme se především na zimní olympiádu a sportovní disciplíny, které do zimní olympiády patří. V neposlední řadě bylo mým cílem také podnítit zájem žáků o sport obecně.

Projektu se zúčastnili žáci celé školy, kteří se rozdělili do dvou skupin. Žáci si své skupiny pojmenovali a také si vymysleli logo své skupiny. V těchto skupinách poté plnili zadané úkoly. Výstupem projektu je nástěnka, kterou si žáci celou vytvořili sami.

Projekt se velmi povedl. Žáci výborně spolupracovali vzájemně ve skupinách - samostatně plnili dílčí úkoly v rámci společné práce, učili se komunikovat mezi sebou a osvojili si řadu nových poznatků. Doufám, že tento projekt podnítil jejich zájem o sport.

                                                             Ivana Endyšová